top of page

סיפורים מהשטח

הצוות של גליה הוא צוות מכירות מצליח בחברת תרופות החולש על ניהול המכירות של מוצר מוביל בתחום המיכשור הרפואי...
שקף לדף מכירה ללא טקסט.PNG
קורס דיגיטלי (מצולם) המקיף את כל שלבי הפרישה, מרגע המחשבה והתכנון ועד להתנהלות האישית והמשפחתית כגמלאים...
זהו סיפור מקרה מעניין, הממחיש כיצד חיזוק חוליה אחת בשרשרת, משפיעה על הארגון כולו...
שרון היא מנהלת צעירה, בת 24 בתפקיד ניהולי ראשון, המנהלת מחלקה בחברה בתחום השירותים...
אימון מנהלים

אימון מנהלים

שרון היא מנהלת צעירה, בת 24 בתפקיד ניהולי ראשון, המנהלת מחלקה בחברה בתחום השירותים. המחלקה של שרון מספקת שירות טלפוני ללקוחות הקצה. שרון נשלחה אלינו על ידי המנהלים שלה כיוון שנתפסה כהבטחה גדולה טרם המינוי שלה לתפקיד ניהולי. היא תמיד היתה שירותית, אהודה על חברי המחלקה ובסך הכל נחשבה לעובדת מצויינת. לקדם אותה נראה היה נראה כמו הצעד הנכון.

 

אולם, כמנהלת היא היתה אכזבה גדולה.

העובדים שלה לא העריכו אותה במיוחד, והקשיבו להנחיות שלה רק כי היו חייבים לעשות כן. הדבר גרם לה תסכול רב ופגע בתפוקות שלה ושל מחלקתה. כשהגיעה אלינו הודתה שרון כי לא רצתה להגיע לאימון, וכי היא חשה נבוכה מכך שהמנהלים שלה לא מרוצים ממנה ומיכולותיה ולכן שלחו אותה לאימון מנהלים אצלנו.

 

היא ראתה עצמה כמי שעומדת לעזוב את החברה "עם הזנב בין הרגליים" בעתיד הקרוב מאוד. 

השלב הראשון בעבודה שלנו היה גיוסה של שרון לתהליך. היא הבינה כי אין לה מה להפסיד וכי בתור מנהלת צעירה ומתחילה חוסר ההצלחה שלה הוא לגיטימי וניתן לשינוי. היא הסכימה "לקפוץ למים" ולהתמסר לתהליך האימון, יהיה מה שיהיה.

 

בשלב השני, ניתחנו ביחד את הגורמים למעמדה הניהולי הרעוע; איתרנו הן גורמים פנימיים, גורמים סביבתיים וגורמים נסיבתיים. בה בעת מיפינו והדגשנו את כל הגורמים, שהן למעשה חוזקותיה, אשר הביאו אותה להיבחר להיות מנהלת צעירה.

בשלב השלישי בנינו תמונת מצב עתידית רצויה וריאלית- כיצד רוצה שרון להיתפס בעיני הממונים, בעיני הכפיפים וכמובן בעיני עצמה כמנהלת. 

 

בשלב הרביעי כבר התחלנו לעבוד. באופן הדרגתי ומובנה, החלפנו התנהגויות מעכבות בהתנהגויות מקדמות, טיפלנו באופן העברת מסרים, בשיווק עצמי ובכישורי ניהול בסיסיים.

 

התהליך כולו ארך כשלושה חודשים. בתום התהליך, שרון נפרדה מאיתנו כאשר מעמדה יציב יותר, ובטחונה העצמי כמנהלת גדל.

 

תוצאות בשטח:

משובי עובדים שהועברו בסוף השנה על ידי מחלקת משאבני אנוש בארגון תיארו את שרון כ"מנהלת שאפשר לסמוך "עליה", "דואגת לעובדים", "מהווה מודל לחיקוי", "ראויה לקידום" ו"סמן ימני למקצועיות בחברה". כיום שרון ממלאת בהצלחה תפקיד ניהולי בכיר יותר באחת מחברות הבת של החברה.

אימון ארגוני: חלק מתוך אימון ארגוני בחברת השקעות

זהו סיפור מקרה מעניין, הממחיש כיצד חיזוק חוליה אחת בשרשרת, משפיעה על הארגון כולו.

 

קיבלנו פנייה ממוטי, מנכ"ל חברת השקעות בת כ-100 עובדים, שסיפר על חוסר התקדמות בגיוס לקוחות חדשים, ועל תחושה כללית של דריכה במקום בחברה. כחלק מהאבחון הארגוני, נפגשנו לראיון עומק עם גלעד.

 

גלעד, מנהל לקוחות בחברה, סיפר כי הוא חדש בתפקיד וכי מעמדו בחברה עמום ולא ברור. הוא סיפר שבאופן רשמי התקבל לחברה לתפקיד ניהולי, שאמור היה להוות שדרוג לתפקידו הקודם. בפועל, גלעד הגיע לתפקיד בלתי מוגדר. הוא מצא את עצמו עובד בתפקיד לא ניהולי, כאשר עליו להגדיל את מאגר הלקוחות, ולעבוד מול מנהלי לקוחות מחברות חיצוניות אשר מעניקות שירותים לחברת ההשקעות אליה הוא הגיע.

זיהינו את גלעד כבעל פוטנציאל גדול להצלחה בחברה, ותוך התייעצות עם מוטי החלטנו להתחיל את התהליך דרך עבודה איתו.

בשלב הראשון הגדרנו מטרה לתהליך. המטרה היתה בניית מעמדו של גלעד כמנהל לקוחות מוביל בבית ההשקעות.

בשלב הבא הגדרנו את תתי המטרות שיובילו להשגת מטרות העל.

תתי המטרות היו:

(1) שלב ראשון של הוכחת הצלחות מקצועיות בשטח על ידי הגדלת מאגר הלקוחות. זו היתה דרך עבורנו, עבור מוטי ועבור גלעד עצמו לבדוק שאנו הולכים לכיוון הנכון
 

(2) לאחר הוכחת ההצלחות, פעולה מול מחלקת משאבי אנוש לגיבוש צוות עובדים ממחלקות אחרות לצורך המשך התפתחות המחלקה.

במהלך פגישות הייעוץ גלעד קיבל כלים לשדרוג תדמיתו בחברה, הן בעיני המנהלים המקבילים והן בעיני הכפיפים שלו. בהמשך, עבדנו יחד על בניית מחלקה שתהווה את חוד החנית המקצועי והאישי בחברה.

כשמונה חודשים לאחר הפגישה הראשונה, גלעד הגיע לפוזיציה של מנהל מחלקה מוביל, מוערך מאוד על ידי ההנהלה הבכירה ועל ידי שאר אנשי הצוות, ומנהל בהצלחה מחלקה מובילה בחברת ההשקעות אשר לפתחה עומדים כל העת לקוחות חדשים ועובדים המעוניינים להצטרף אליה.
 

אנו באוש"ן מאמינים שלעיתים, באמצעות אימון ארגוני ממוקד, ניתן לחזק חולייה חלשה אחת על מנת לחזק את כל השרשרת. 

 

צרו קשר למידע נוסף או לפגישת היכרות.

אימון ארגוני
שקף פתיחה מרובע עם רקע.PNG

קיבלתי הרבה טיפים, התכנים היו ברמה מאד גבוהה, ההרצאות היו טובות ונתנו חומר למחשבה

ההרצאה של הרו"ח היתה חשובה מאד והיה לי חשוב לשמוע לפני הפרישה כדי להבין איך מתכוננים

למדנו הרבה, החכמנו, תודה

מרגישה שממש קיבלתי מתנה, החומר ממצה, ניתן היה לשאול שאלות ולקחת לצרכים שלי, קיבלתי ידע, גם ברמה הרגשית. מבנה ההרצאות היה טוב ומובן

מי שלא משתתף בכזה קורס מהיכן יידע על כל האינפורמציה
?החשובה הזו

רציתי להגיד שהקורס מדהים... מעבר למה שציפיתי. בנוסף נותן חומר למחשבה איך לשפר את איכות החיים שלנו בכל הנושאים - תודה

פרישה מהעבודה
סדנאות

סדנאות: סדנא בנושא עבודת צוות אצל גליה, מנהלת צוות בחברת תרופות מובילה

הצוות של גליה הוא צוות מכירות מצליח בחברת תרופות החולש על ניהול המכירות של מוצר מוביל בתחום המיכשור הרפואי. גליה פנתה אלינו בבקשה לסייע לצוות, שבעבר היה המוביל בחברה ולאחרונה ירד מגדולתו. הסיבות לירידה במכירות היו מגוונות ויחד עם זאת כאלו שאנחנו נתקלים בהם חדשות לבקרים; בפגישת ההכנה גליה דיברה איתנו על שחיקה, על קושי לעמוד ביעדים, ועל חילופי כח אדם בצוות.

הצוות היה עייף.

מכיוון שזהו צוות וותיק אשר עבר סדנאות רבות בעבר, ולטענת גליה "רווי" מסדנאות, הגענו יחד למסקנה שסדנא "רגילה" העוסקת בעבודת צוות לא תספיק במקרה הזה.

לאחר מחשבה בחרנו להעביר לצוות סדנה העשרתית בנושא אינטליגנציה רגשית. בסדנה למדנו על חמשת המימדים של אינטליגנציה רגשית, ואחרי כל מימד שנלמד ביצענו בעבודה קבוצתית ניתוח של אותו אלמנט בהיבט הצוותי. 

במהלך הסדנה עמדנו על החוזקות ועל החולשות של הצוות, הועמקה ההיכרות בין אנשי הצוות, הועלו קשיים ואתגרים שהצוות רוצה לקדם והוגדרו מטרות מחודשות.

תוצאות:​
 

  • חמישה חודשים לאחר מכן חזר הצוות לעמוד ביעדים ולהיות מוביל במכירות.
     

  • כשנה לאחר הסדנה המקורית בוצעה סדנת רענון לשימור התוצאות החיוביות שהושגו.

bottom of page